تبلیغات
جنگ جویان ایرانی - سخت ترین ورزش های جهان کدامند؟
 
جنگ جویان ایرانی
زنده باد ایران اسلامی
                                                        
درباره وبلاگ

سلام به تمام بینندگان,این وبسایت رابرای رزمی كاران درست كردم تا اطلاعات کامل تری از دنیای رزمی داشته باشن.و از مطالب ما شگفت زده بشن.درضمن برای بازدیدبهترازاین سایت با فایر فاکس بازكنید.
مدیر وبلاگ : حسن زنگویی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

Powered by WebGozar

پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمود احمدی نژاد
هر رشته ورزشی سختی های خود را داشته و مهارت های ویژه ای را مطالبه می کند. زمانی که ورزشکاران در رقابت های رسمی به ورزش می پردازند به اندازه ای حرفه ای عمل می کنند که کمتر کسی گمان می کند در مشقت کامل بوده و یا چه راه دشواری را پشت سر گذاشته اند تا به این جا برسند.در هر ورزش سختی هایی بیش از آن که به چشم ما می آید وجود دارد. بعضی مواقع ورزشکار باید از سرعت و چالاکی، قدرت بدنی و زور بازو، تمرکز فکر و… بهره بگیرد. هر ورزشکاری باید به خوبی از توانایی های بدنی خود به ویژه چگونگی پاسخ قلب به فشارهای اعمال شده آگاه باشد تا جان خود را با خطر مرگ مواجه نکند. مدت زمانی که برای انجام یک رقابت ورزشی درنظر می گیرند هم از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال بازی فوتبال 90 دقیقه و مسابقه کشتی فقط 6 دقیقه است.

فهرست دشوارترین ورزش های  جهان


در ادامه مطلب مشاهده کنید...
ژیمناستیک

ورزشی است که تلفیقی از قدرت فیزیکی، انعطاف، چالاکی، قدرت، تمرکز ذهن، هماهنگی، تعادل و کنترل جزء به جزء اندام های بدن را نیازمند است. فدراسیون جهانی ژیمناستیک از اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 میلادی توسط کشور آلمان پایه گذاری شد. چندین حرکت انعطافی از یونان باستان به رشته های مختلف ژیمناستیک اضافه شده است.

تمرینات خاص و اولیه ژیمناستیک در یونان قدیم به وجود آمد و این تمرینات بخشی از آموزش های نظامی و حرکات بدنی افراد آن زمان به حساب می آمد. این حرکات و تمرینات بدنی به عنوان برنامه مکمل در کنار برنامه های آموزشی کودکان قرار گرفته بود. این تمرینات باعث یجاد اتحاد و یکپارچی بین فکر و بدن می شد. تاریخچه ژیمناستیک را می توان در یونان قدیم بازیابی کرد. اولین مسابقه بزرگ در المپیک آتن یونان در سال 1896 برگزار شد که آلمان به عنوان قهرمان معرفی شد و تقریبا همه مدال ها را از آن خود کرد. 5 کشور در این مسابقات شرکت کردند. مسابقات مردان شامل بارفیکس، پارالل، خرک، دار حلقه و پرش از خرک بود.

اولین مسابقه بین المللی بعد از مسابقات المپیک در سال 1953 در بلژیک برگزار شد که در آن ژیمناستیک کارانی از نقاط مختلفی از قبیل بلژیک، فرانسه، لوکزامبورگ و هلند شرکت داشتند. این مسابقات در حال حاضر به عنوان اولین مسابقات جهانی شناخته می شود. اولین مسابقه تیمی مردان در سال 1956 در سن لویس برگزار شد.


شنا

شواهد باستان شناسی نشان می دهد که قدمت شنا و شناکردن به 2500 سال قبل از میلاد در تمدن مصر و بعد از آن در تمدن های آشور و یونان و روم باستان باز می گردد. آنچه از گذشته آموزش شنا می دانیم براساس یافته هایی است که که از «حروف تصویری» هیروگلیف مصر به دست آورده ایم. یونانی های باستان و رومی ها شنا را جزو برنامه های مهم آموزش نظامی خود قرار داده بودند و مانند الفبا، یکی از مواد درسی در آموزش مردان بوده است.

شنا در شرق به قرن اول قبل از میلاد باز می گردد. ژاپن جایی است که شواهد و مدارکی از مسابقات شنا در آن وجود دارد. در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی، شنا در آن وجود دارد. در قرن هفدهم به دستور رسمی حکومتی، شنا به صورت اجباری در مدارس تدریس می شد. مسابقات سازمان یافته شنا در قرن 19 میلادی قبل از ورود ژاپن به دنیای غرب شکل گرفت.

از قرار معلوم مردم ساحل نشین اقیانوس آرام، به کودکان هنگامی که راه می افتادند یا حتی پیش تر شنا می آموختند. نشانه هایی از مسابقات گاه و بی گاه میان مردم یونان باستان وجود دارد. همچنین یکی از بوکسورهای معروف یونان شنا را به عنوان تمرین در برنامه ورزشی خود گنجانده بود.

رومی ها اولین استخرهای شنا را بنا کردند و گفته می شود که در سده یکم پیش از میلاد سزار اگوست رومی، نخستین استخر آب گرم را ساخت. فدارسیون بین المللی شنا در سال 1908 بنیان گذاشته شد. در تمامی رشته های شنا شامل شنای قورباغه، شنای پروانه، کرال پشت، کرال سینه، شنای سگی، شنای سوزنی، شنای زیرآبی و شنای پهلو سرعت ملاک انتخاب ورزشکار قهرمان است. شنا از سال 1896 وارد بازی های المپیک شد.


اسکی

شما ممکن است فکر کنید اسکی ورزش جدید است ولی باید بدانید که این روش یکی از قدیمی ترین طرق مسافرت بود که بشر شناخت. اولین چوب های اسکی تا آن جا که به خاطر می آید، چوب های خمیده ای بودند که از استخوان حیوانات درست می شد و آن را با تسمه چرمی به پا نگاه می داشتند.

ورزش اسکی از کشور نروژ آمده است. در گذشته دور هم از همین روش برای حمل و نقل و امور نظامی استفاده می شد. شکل امروزی اسکی از دهه 1930 متداول شد و دارای شاخه های متعددی مانند اسکی مارپیچ کوچک، اسکی مارپیچ بزرگ، اسکی سرعت، سوپر جی، سوپر ترکیبی، اسکی شمالی، پرش از تخته، اسکی تلمارک، اسکی صحرانوردی، اسنوبورد و اسکی جورینگ است.


موتورسواری

نخستین مسابقات کراس در انگلیس و با موتورهای تریالز برگزار شد. فدراسیون جهانی موتورسواری در سال 1952 تاسیس شد اما سال ها قبل یعنی در سال 1924 اولین دوره از رقابت های مدرن و امروزی موتور کراس در انگلیس برگزار شده بود. برگزاری مسابقات موتورسواری در تمامی شرایط آب و هوایی بر خطرات آن افزوده است. موتورسواری جزو ورزش های دشوار و سخت به شمار می آید، چرا که علاوه بر خطرات احتمالی، ورزشکار باید آن قدر توانایی داشته باشد تا بتواند از زمین خوردن ها به دلیل عدم آمادگی جلوگیری کند.


اسکیت نمایشی

از آن به عنوان پاتیناژ نمایشی هم یاد می شود. اسکیت نمایشی در بازی های المپیک تابستانی سال های 1908 و 1920 هم حضور داشت. اما از المپیک زمستانی 1924 تاکنون حضور ثابتی در این رقابت ها داشته است. در اسکیت نمایشی افراد به طور انفرادی، دو نفره و یا گروهی به اجرای چرخش، پرش و دیگر حرکات چالش برانگیز بر روی یخ می پردازند. اتحادیه جهانی اسکیت ISU مسئول برگزاری مسابقات این روش است. در این ورزش ورزشکار علاوه بر کسب مهارت باید از آمادگی مطلوب بدنی برای انجام حرکات هم بهره ببرد.


واترپولو

شاید عجیب به نظر برسد اما واترپولو یکی از 10 ورزش دشوار در جهان است. واترپولو یک ورزش گروهی است که با استفاده از توپ در آب برگزار می شود. این ورزش در دهه 1870 در انگلیس اختراع شد و نخستین قواعد آن در اسکاتلند و انگلیس ایجاد شد. اولین بازی بین المللی بین تیم های ملی این دو کشور در سال 1890 در لندن برگزار شد و با پیروزی اسکاتلند به پایان رسید. ترجمه تحت اللفظی واترپولو به معنای «چوگان آبی» است.

این رشته نخستین ورزش گروهی بود که در سال 1900 وارد المپیک شد و با قهرمانی انگلیس همراه بود. حاکمیت انگلیسی ها بر این رشته بعدها از میان رفت و کشورهایی چون مجارستان، ایتالیا، هلند و کشورهای اروپای شرقی به قدرت های اول این رشته بدل شدند. اداره این ورزش در سطح بین المللی بر عهده فدراسیون بین المللی شنا با نام اختصاری «فینا» است.

طول استخر واترپولو در مسابقات بین المللی 30 و عرض آن 20 متر است. دروازه ها 3 متر عرض دارند و 90 سانتی متر از سطح آب ارتفاع دارند. وزن توپ هم 400 تا 450 گرم است. برای انجام ورزش واترپولو ورزشکار باید در بعضی کارها مهارت داشته باشد. اولین فاکتور لازم برای شروع این ورزش، مهارت در شنا است.

در این ورزش، بازیکنان باید بتوانند طول 30 متری استخر را بارها و بارها شنا کنند. نوع شنا کردن بازیکنان واترپولول با شنای کلاسیک متفاوت است. در این روش بازیکنان از یک استیل آزاد استفاده می کنند. به طوری که هنگام شناکردن همیشه سر آن ها از آب بیرون خواهدبود تا بتوانند بر بازی مسلط باشند. مهارت دومی که بازیکنان باید به دست آورند، شیوه کنترل توپ با یک دست است. همچنین این ورزشکاران باید بتوانند توپ را با هر دو دست خود کنترل کنند.

مهارت دیگری که ورزشکاران این رشته باید داشته باشند، نوعی پادوچرخه است که در آن حرکات پا به صورت دایره وار انجام می شود. در این حرکت که ورزشکاران از آن برای نگه داشتن خود روی سطح آب استفاده می کنند، انرژی بسیار کمی مصرف می شود. ورزشکاران ورزش واترپولو باید از تمرکز و سرعت عمل بالایی برخوردار باشند تا بتوانند بر تیم حریف غلبه کنند.


گاوبازی

هنوز هم بسیاری از مردم جهان معتقدند گاوبازی را نباید در فهرست ورزش ها قرار داد زیرا آن را یک تفریح بی رحمانه توسط انسان علیه حیوان می دانند. گاوبازی در کشورهای اسپانیولی مانند مکزیک و غرب آمریکا ریشه دارد و امروزه ورزش محبوب کابوی ها در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آمریکای لاتین و استرالیاست. بزرگ ترین و مهم ترین رقابت گاوبازی هرساله در نوادا با نام جام جهانی رودیو برگزار می شود.

گاوبازی تورئو نوع دیگری از این ورزش است که در اسپانیا، فرانسه و البته کشورهای اسپانیایی زبان قاره آمریکا متداول است. در این نوع تفریح خشن گاوباز با گاوبازها به گاو حمله کرده و در نهایت آن را می کشند. این تفریح نوعی حیوان آزاری است و جزو ورزش های خونین محسوب می شود. هرساله تعداد زیادی از گاوبازها با صدمات شدید جسمانی مواجه می شوند.


سوارکاری

ریشه و مبدا این ورزش به 4500 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. سوارکاری امروزه نه تنها به عنوان یک رقابت سالم و مفید، بلکه به عنوان سرگرمی و تفریح هم مورد توجه قرار دارد. چگونگی تعلیم و تربیت اسب و ایجاد هماهنگی لازم میان سوارکار و حیوان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کوچک ترین خطا در برقراری ارتباط میان آن دو می تواند به کشته شدن یکی یا هردو منجر شود. کنترل حرکات اسب و برقراری ارتباط با آن مهم ترین وظیفه سوارکار است.

سوارکاری دارای مسابقات گونانی مانند کورس، چوگان، درساژ، پرش از مانع و… است. اشتباه در سوارکاری می تواند به پایان عمر سوارکار یا اسب منجر شود. اگر اسب از ناحیه پا دچار شکستگی شود به ناچار او را می کشند؛ چرا که استخوان های این حیوان دوست داشتنی همانند شیشه است. جز این اگر ریتم مناسبی بین اسب و سوارکار برقرارنشود می تواند به آسیب های جبران ناپذیری ختم شود که یکی از آن ها بیرون زدن دیسک کمر اسب است.


کشتی آزاد

کشیتی یکی از قدیمی ترین ورزش های دنیاست و احتمالا در دوران ماقبل تاریخ با تغییر شکل در جنگ های تن به تن و جایگزین کردن مرگ با صدمات شدید با یک پیروزی نمادین ایجاد شده است. شواهد بسیاری از حضور کشتی در تمامی تمدن های آغازین بشری وجود دارد. اولین بار در یونان باستان به یک ورزش واقعی تبدیل شد. در المپیک باستان قهرمان کشتی پس از قهرمان پرتاب دیسک مهم ترین پهلوان یونان شمرده می شد. کشتی آزاد یکی از روش های کشتی گرفتن است که در سراسر دنیا تمرین می شود و به همراه کشتی فرنگی، یک از دو سبک کشتی است که در بازی های المپیک برگراز می شود.

منشا اصلی کشتی آزاد در کشتی کَچ است که در سده 19 میلادی در انگلیس و ایالات متحده آمریکا توسعه یافت و یکی از سرگرمی های جذاب و مردمی در جشن ها به شمار می رفت. قوانین کشتی آزاد هنوز هم تقریبا مشابه کشتی کچ است با کمی محدودیت برای انجام بعضی حرکات خطرناک. در کشتی آزاد همچون کشتی کچ و کشتی فرنگی، هدف اصلی چسباندن شانه حریف بر تشک است که به پیروزی فوری (ضربه فنی) منجر می شود و برخلاف کشتی فرنگی کشتی گیران اجازه گرفتن پای حریف و استفاده از پای خود را دارند. مسابقات کشتی آزاد از سال 1904 وارد المپیک شدند.


مسابقات دو در فضای باز

دوومیدانی یک ورزش طبیعی است زیرا با رفتار و حرکات طبیعی انسان مطابقت دارد. می توان گفت دوومیدانی از زمان پیدایش بشر وجود داشته و اولین اسلحه انسان در برخورد با محیط و خطرهای آن به حساب می آمد. بشر اولیه برای دفاع از خود محتاج به فرار کردن بود تا این که در محلی خود رامخفی کرده و به زندگی ادامه دهد. اشخاصی که ضعیف بوده و قدرت دویدن نداشتند بدون شک طعمه حیوانات می شدند. بدین جهت پدرها بچه های خود را تشویق به دویدن کرده و به آن ها طرز فرار از مقابل حیوانات را می آموختند؛ چرا که دویدن، حدفاصل بین زندگی و مرگ برای آن ها بود.

انسان های اولیه ضمن دویدن و فرار، برای عبور از موانع طبیعی از جهیدن و پریدن استفاده می کردند و اگر لازم می شد که بین آن ها و حیوانات مبارزه ای صورت گیرد از پرتاب سنگ یا دیگر اشیا کمک می گرفتند. این کار معمولا زمانی انجام می گرفت که انسان از فرار کردن خسته و کوفته می شود. در تنگنای مرگ و زندگی، انسان مجبور بود از قدرت بازو و پنجه و عضلات خود حداکثر استفاده راداشته باشد. به این ترتیب انسان اولیه پی برد که اگر تندتر بدود، بیشتر بپرد و محکم تر پرتاب کند، بهتر خواهدتوانست با مشکلات و خطرات پیرامون خود مبارزه کند.

از بین ملت های دنیای باستان فقط یونان بود که باعشق و علاقه، مردان غیور و باشهامت خود را به بهترین شکل تشویق می کرد. در یونان باستان برای مردانی که بهتر دویده و شیئی را بیشتر پرتاب کرده و از مرتفع ترین محل می پریدند، احترام و افتخار زیادی قائل بودند. اما نکته مجهول برای همه دانشمندان علم ورزش این است که به چه علت قهرمانان پرتاب دیسک در مرتبه اول قرار می گرفتند و ورزشکاران دیگر در درجه دوم اهمیت قرار داشتند. در اینجا منظور، دوومیدانی در فضاهای آزاد است. مسابقات دو در طبیعت و معمولا در مسیری بین 4 تا 12 کیلومتر برگزار می شود.

شرکت کنندگان مجبور به گذشتن از سنگ و کلوخ، دریاچه، عرض رودخانه، بالارفتن از تپه و… هستند. رقابت های دو در فضای باز هم به شکل انفرادی و هم تیمی برگزار می شوند. جالب آن که رده سنی برای شرکت کنندگان تعیین نمی شود و پیر و جوان، زن و مرد همگی به دویدن در مسیر مشخص شده می پردازند. اولین بار درس ال 1837 مسابقه دوی استقامتی در انگلیس برگزار شد. رقابت یادشده در فصل پاییز و زمستان برنامه ریزی شده و معمولا سردی هوا در کنار بارش باران و یا برف بر دشواری و خطرات آن می افزاید.


منبع:آموزنده

نوع مطلب : ورزشی، رزمی، تاریخچه، 
برچسب ها : سخت ترین ورزش های جهان کدامند؟، سخت ترین ورزش دنیا، team persian،
لینک های مرتبط :
جمعه 16 آذر 1397 10:41 قبل از ظهر

Nicely put. Regards!
generic cialis in vietnam buy generic cialis cialis price thailand how do cialis pills work cialis cuantos mg hay venta de cialis canada cialis rezeptfrei try it no rx cialis bulk cialis cialis cipla best buy
پنجشنبه 15 آذر 1397 03:29 بعد از ظهر

Amazing forum posts. Thanks a lot!
cialis generico online cialis patent expiration cialis prezzo al pubblico buy original cialis cialis online online prescriptions cialis buy cialis online nz get cheap cialis how to buy cialis online usa cialis generic
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:38 بعد از ظهر

Truly plenty of awesome tips.
cialis en 24 hora cialis 100 mg 30 tablet rx cialis para comprar cialis 5 mg para diabeticos cialis 50 mg soft tab generic cialis 20mg uk cialis prezzo al pubblico free cialis cipla cialis online sialis
سه شنبه 13 آذر 1397 06:31 بعد از ظهر

You have made the point!
only now cialis 20 mg wow look it cialis mexico generic cialis review uk how does cialis work generic cialis tadalafil deutschland cialis online cialis rckenschmerzen american pharmacy cialis cialis 5 mg schweiz cialis usa cost
سه شنبه 13 آذر 1397 07:21 قبل از ظهر

You said it adequately.!
buying brand cialis online cialis daily cialis price in bangalore cialis savings card cialis qualitat cialis arginine interactio cialis online napol walgreens price for cialis get cheap cialis dosagem ideal cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 07:01 قبل از ظهر

Fine advice. Thanks a lot.
dosagem ideal cialis cialis en mexico precio buy generic cialis effetti del cialis cialis ahumada cialis 20 mg best price cialis australian price buy brand cialis cheap cialis et insomni prices on cialis 10 mg
شنبه 10 آذر 1397 07:15 بعد از ظهر

Beneficial info. With thanks!
buy cialis online legal cialis 5 mg scheda tecnica buy cialis online nz ou trouver cialis sur le net buying cialis in colombia cialis usa cost buy cialis cheap 10 mg opinioni cialis generico buy name brand cialis on line cialis online napol
شنبه 10 آذر 1397 06:08 قبل از ظهر

Useful info. Thank you.
cialis generic availability prices for cialis 50mg wow look it cialis mexico brand cialis generic cialis free trial cialis dosage recommendations cialis daily dose generic cialis 20 mg best price how do cialis pills work cialis e hiv
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:51 بعد از ظهر

Terrific postings. Thanks a lot!
cialis manufacturer coupon cialis manufacturer coupon sialis cialis y deporte cialis 20 mg cut in half cialis farmacias guadalajara buying cialis on internet cialis generico online cialis name brand cheap tadalafil 10 mg
پنجشنبه 8 آذر 1397 08:09 قبل از ظهر

Great postings, Cheers.
look here cialis order on line sublingual cialis online prices for cialis 50mg acquistare cialis internet cialis sale online cuanto cuesta cialis yaho cialis generico in farmacia cost of cialis cvs cialis en mexico precio brand cialis nl
چهارشنبه 7 آذر 1397 07:16 بعد از ظهر

You actually explained this very well!
free cialis prix cialis once a da where cheapest cialis cialis rckenschmerzen cialis uk next day rezeptfrei cialis apotheke interactions for cialis 40 mg cialis what if i take prix de cialis brand cialis nl
چهارشنبه 7 آذر 1397 07:35 قبل از ظهر

Terrific facts. Many thanks.
tadalafil 10 mg try it no rx cialis cialis in sconto cialis online cialis 5 mg para diabeticos cialis 05 cialis pas cher paris cialis for bph enter site very cheap cialis 200 cialis coupon
چهارشنبه 11 مهر 1397 05:24 قبل از ظهر

Thanks a lot, An abundance of material.

cialis 20 mg cost cialis online cialis venta a domicilio only now cialis 20 mg prezzo di cialis in bulgaria cialis generico lilly cialis billig 200 cialis coupon fast cialis online side effects of cialis
دوشنبه 9 مهر 1397 04:17 قبل از ظهر

With thanks. A lot of knowledge!

cialis 30 day sample tadalafil 20mg low cost cialis 20mg cialis generika brand cialis nl wow cialis 20 cialis herbs only now cialis for sale in us cialis 05 cipla cialis online
یکشنبه 1 مهر 1397 06:27 قبل از ظهر

Great info. Cheers!
canada viagra canadian discount pharmacies in canada northwest pharmacy canada canadianpharmacyusa24h drugs for sale in mexico canadian pharmacy world trusted pharmacy canada scam online pharmacies india canadian pharmacies canadian pharmaceuticals nafta
چهارشنبه 28 شهریور 1397 03:07 قبل از ظهر

You stated this fantastically!
free generic cialis cialis cipla best buy when can i take another cialis free generic cialis rx cialis para comprar link for you cialis price cialis for sale south africa canadian drugs generic cialis cialis prezzo in linea basso overnight cialis tadalafil
چهارشنبه 14 شهریور 1397 11:01 قبل از ظهر

Terrific write ups. Regards!
northwestpharmacy safe canadian online pharmacies pharmacy near me Canadian Pharmacy USA drugs for sale online trust pharmacy canada reviews canadian viagra canadian pharmacies-24h canadian pharcharmy online canada medication list
سه شنبه 13 شهریور 1397 01:45 بعد از ظهر

You said it adequately.!
buy viagra online ireland buy viagra online order buy pfizer viagra online viagra for sale online viagra tablets online purchase where can i buy viagra pills pharmacy order online viagra to buy online uk order viagra online usa how to buy viagra
دوشنبه 12 شهریور 1397 11:13 قبل از ظهر

Truly a lot of very good data.
miglior cialis generico cialis tablets click now buy cialis brand cialis uk cialis generico milano sublingual cialis online we choice free trial of cialis cialis 200 dollar savings card wow look it cialis mexico cialis generique 5 mg
یکشنبه 11 شهریور 1397 07:22 بعد از ظهر

With thanks! A good amount of posts.

cialis generic availability ou acheter du cialis pas cher cialis lilly tadalafi preis cialis 20mg schweiz cialis 10mg prix pharmaci free cialis acheter cialis meilleur pri how much does a cialis cost cialis daily new zealand cialis pills in singapore
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:31 قبل از ظهر

Terrific info, Thanks a lot.
generic viagra uk pharmacy how do i buy viagra online where buy viagra how can i get viagra uk prices for viagra online viagra order best place to buy generic viagra cheap viagra uk online buy viagra pill order viagra uk
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 12:03 بعد از ظهر

Cheers! I enjoy this!
cialis generic availability only now cialis 20 mg generic cialis tadalafil cialis y deporte cialis italia gratis cialis dosage amounts side effects for cialis does cialis cause gout cialis uk next day cialis free trial
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 07:31 قبل از ظهر

You said it perfectly.!
buy viagra without prescription uk find viagra online can you buy viagra in stores buy viagra generic buy viagra internet viagra viagra buy viagra buy viagra online germany purchase of viagra buy viagra tesco where buy viagra
شنبه 18 فروردین 1397 04:56 بعد از ظهر

Nicely put, Kudos.
cialis 5mg recommended site cialis kanada cialis et insomni brand cialis nl generic for cialis canadian drugs generic cialis cialis 05 dosagem ideal cialis cialis pills tadalafil generic
شنبه 4 فروردین 1397 09:12 بعد از ظهر

Point certainly taken..
cialis soft tabs for sale cialis generico en mexico cialis 5mg billiger cialis for sale 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis generika in deutschland kaufen cialis side effects dangers warnings for cialis cialis arginine interactio cialis 10 doctissimo
سه شنبه 6 تیر 1396 08:25 قبل از ظهر
Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News.
Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?

I've been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks
دوشنبه 5 تیر 1396 10:13 قبل از ظهر
Thanks for finally writing about >جنگ جویان ایرانی - سخت ترین ورزش های جهان کدامند؟ <Liked it!
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 06:30 بعد از ظهر
I take pleasure in, result in I found just what I was
taking a look for. You've ended my four day long hunt!
God Bless you man. Have a great day. Bye
شنبه 27 تیر 1394 07:30 بعد از ظهر
خوشحال میشم با هم تبادل داشته باشیم
با تبادل لینک بازدید هر دوتامون بالا میره
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر